Przeskocz do treści

Możliwości promocji stron

W dzisiejszym świecie bardzo dużo ludzi wychodzi z założenia, że stworzenie strony internetowym będzie zarazem pierwszym jak i ostatnim krokiem w dojściu do klientów w Internecie. Należy jednak pamiętać, że to jest dopiero początek, i że wiele nas jeszcze czeka by dotrzeć do dużej liczby klientów internetowych. Nawet najlepiej zaprojektowana strona internetowa nie przyniesie nowych klientów, oczywiście kiedy oni jej nie zobaczą. Dlatego też należy postarać się o to by klienci mogli zobaczyć twoją stronę na pierwszych miejscach w wyszukiwarkach internetowych.

internet
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Promocja stron internetowych możliwa jest na dwa sposoby i jest to: pozycjonowanie stron internetowych w wynikach naturalnych oraz linki sponsorowane. Efektami pozycjonowania stron internetowych będą wyniki wyświetlane po lewej stronie i nie będą to oczywiście linki sponsorowane. Kolejność tych stron ustalana przez algorytm, który wartościuje strony na podstawie ich trafności względem wpisanego zapytania. Kosztów pozycjonowania stron internetowych nie ma, i nie trzeba płacić wyszukiwarce jak ma to miejsce w linkach sponsorowanych. Pozycjonowanie stron a dokładnie ich koszty zależne są oczywiście od tego, jak konkurencyjna jest twoja branża, gdyż z tym właśnie wiąże się, jak intensywne działania podejmuje twoja konkurencja.

Należy również pamiętać o tym, że pozycjonowanie stron to nie jest etap chwilowy. Jeśli naprawdę zależy nam na danej pozycji w wyszukiwarkach to musimy troszkę czasu na to poświęcić. Działanie promocyjne właśnie danej strony powinno dotyczyć całego okresu jej istnienia. Kiedy jednak decydujemy się na drugą możliwość promocji stron internetowych, czyli na linki sponsorowane to musimy wiedzieć o tym, że w tym przypadku płaci się wyszukiwarce. Reklama internetowa rozliczana jest w systemie PPC, co oznacza, że płatność naliczana jest za każde kliknięcie, a nie już za same wyświetlenia. Linki sponsorowana w takiej sytuacji wyświetlać się będą zarówno w pierwszej kolejności nad wynikami organicznymi oraz po prawej stronie w pionowym słupku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *